Jednodenní kurz ilustrací vnitřního světa pro dospělé

Ve spolupráci s organizací START-ART (https://start-art.cz/) otevírám jednodenní kurz v termínu: sobota 12.11.2022, Brno

Ilustrace vnitřního světa

Náplň kurzu:

Budeme společně hovořit s barvami, vyzkoušíme si, jak na nás působí akvarel, když mu dáme svobodu a prostor. Najdeme své konstelace – kombinace barev a pokusíme se s nimi ilustrovat svůj vnitřní svět, „všední“ okamžik ze svého života nebo jiný vybraný příběh. Uvidíme, jak naše ilustrace fungují ve skutečné tištěné knize s konkrétním textem.

Budeme tvořit a objevovat v nekritickém, laskavém prostředí bez ambicí přiblížit se k předem daným ideálům. Cílem kurzu není ovládnutí techniky, ale především prožitek ze svobodného sebevyjádření, který ve vás pozvedne zdravé nadšení pro tvorbu z radosti, bez hodnocení, posuzování.

Co vás čeká?

  • Vyzkoušíte si akvarelovou malbu inspirovanou konkrétním textem nebo vlastním příběhem.
  • Zkusíte si kombinaci akvarelu a tuše, případně voděodolných fixek.
  • Jako památku na kurz obdržíte po jeho absolvování drobnou knížečku-sborník obsahující ilustrace a příběhy vytvořené během kurzu, budete mít tedy i praktickou ukázku toho, jak vaše ilustrace funguje po digitalizaci a tisku společně s textem.
  • Získáte spoustu praktických rad pro tvorbu vlastní knihy.

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je určený pro dospělé, kteří mají chuť strávit část dne v hravém a klidném prostředí společně s akvarelovými barvami, chtějí si zažít tvorbu ilustrací a vyzkoušet, jak jejich ilustrace působí ve skutečné knize. Ideální je pro všechny zájemce, kteří sní o tvorbě své vlastní ilustrované knížky, ale také pro ty, kteří nemají zkušenosti s kombinací akvarelu a voděodolných fixek. Tato technika je hravá a báječně se hodí třeba pro tvorbu stripů, komiksů a všelijakých „vybarvovánek“.

Délka kurzu: 5 hodin
Zaváděcí cena: 1200 Kč
Maximální počet účastníků: 7
Kdy: Sobota 12.11.2022 ve 13:00